#450 – Урок Ейнштейна. Як ми відносимось до помилок?

Одного разу, на лекції перед студентами, Альберт Ейнштейн почав писати на дошці прості вирази:

9 x 1 = 9

9 x 2 = 18

9 x 3 = 27

9 x 4 = 36

9 x 5 = 45

9 x 6 = 54

9 x 7 = 63

9 x 8 = 72

9 x 9 = 81

9 x 10 = 91

Раптом в аудиторії почалися перешіптування та сміх — Ейнштейн допустив помилку. Правильна відповідь 9 × 10 = 90. Студенти помітили його помилку і наперебій поспішали повідомити про це викладачеві.

Ейнштейн почекав, поки всі замовкнуть, і сказав:

«Незважаючи на те, що я дав правильні відповіді на дев’ять прикладів, ніхто не похвалив мене. Але коли я неправильно відповів лише на один з них, ви одразу почали вказувати мені на це. Це спостереження показує, що навіть якщо людина успішна, суспільство помітить найменшу її помилку. І що найцікавіше, людям подобається вказувати на помилки інших. Але єдина людина, яка ніколи не помиляється — це та, що не приймає рішень».

Але найголовніше — це те, що ми так само поводимося зі своїми помилками. Ми концентруємося на наших помилках. Ми критикуємо себе. Вважаємо себе невмілими. До речі, любити себе і поважати себе дуже важко, бо ми знаємо всі свої вади.

І тому ми постійно незадоволені та нещасливі. Ми завжди концентруємо увагу на тому, як має бути. На тому, як має бути ідеально. А навколишній світ завжди не ідеальний. І тому нам завжди погано.

Замість того, щоб завжди помічати гарне і концентруватися на тому, що у нас виходить, що у нас добре в даний момент часу.

Тому нам так важко йти в щось нове, бо людина ще зі школи боїться робити помилки. Якщо ти чогось не знаєш, тобі поставлять двійку або тобі буде соромно перед класом. Тому нам так важко вчити мову, бо ми боїмося помилятися. Тому нам так важко запускати нові проєкти. Важко починати робити щось нове. Але тільки нове, дає нову енергію.

Ефективність лежить на протилежній стороні. Там, де людина робить багато. Дуже багато дій і швидко вчиться. Швидко настільки, що вона не помічає помилки. Треба робити дуже багато тестів. Тестів гіпотез. І помилки сприймати тільки як зворотній зв’язок від світу.

Тому треба постійно себе хвалити за спроби. Більше спроб, більше вирогідність успіху. Бо що таке успіх – це тільки кількість спроб. Все. Більше нічого. Якщо у вас чогось немає, ви просто зробили мало дії. Крапка.

Такий шлях! Всім мир!

Корисні матеріали, сервіси та підписка

Телеграм канал – Інформаційна безпека мозку для ментального здоровʼя

Телеграм канал — Переконання та стратегії для росту, щастя, успіху

Тренажер для вивчення іноземних мов Words

Матеріали для продажників [ в розробці ]

Матеріали з маркетингу [ в розробці ]

>> Отримати відповідь на питання, яке вас цікавить

Розробка сайтів під ключ

Підписатися в Телеграмі [ там ділюсь короткими думками, музикою та анонсами статей ] , Ютуб [ тут різними корисними відосами ] та x.com

Було корисно та цікаво – підпишись, поділись та перешли друзям!