На якій частоті працює ваш мозок? І як це впливає на вашу втому, концентрацію та вашу продуктивність.

#500

Відчуття туману в мозку

У кого з вас часто буває відчуття, що мозок у тумані? Подивіться, як ви сидите. Сядьте так, ніби ви максимально зацікавлені. Не розслабляйтесь, коли у вас багато енергії — сидіть прямо.

Послухайте, у вас не погана концентрація, а ви створюєте собі погану концентрацію. У вас не затуманене усвідомлення, а ви створюєте собі таку свідомість. Ви сидите зігнувшись, пережимуєте нижню третину легень, захоплюючи лише 2-3% кисню. Як думаєте, потрібен вашому мозку кисень? А ж саме тому люди постійно втомлюються.

Три головні вороги продуктивності

Якщо ви хочете досягти піку своїх умових можливостей, якщо хочете жити і працювати в кращих умовах, створіть їх самі. А я навчиму вас навичкам, які залишаться з вами до кінця життя. Хотите провести день успішно? Зробіть успішною першу годину.

У вас три головні ворога.

Перша — це цифрове перевантаження. Занадто багато вимог і занадто мало часу. Занадто багато інформації — це перша проблема.

Друга — цифрова деменція. Ми перепоручаємо роботу мозку пристроям і буквально тупіємо. Смартфони відуплюють нас. Я розмовляв з однією людиною, і він казав, що коли технології кажуть нам, коли і куди повернути, ми упускаємо перші ознаки деменції, бо помічаємо провали в пам’яті і йдемо обстежуватись раніше. Це і є цифрова деменція, бо ми помічаємо провали в пам’яті і йдемо обстежуватись раніше.

Третій ворог — це відволікання. Усі говорять про концентрацію: як її покращити, де вона? Увесь навколишній світ бореться за нашу увагу. А я скажу вам один з найкращих лайфхаків для мозку, але він вам може не сподобатись. Тим не менше, у людей є бізнес-тренери, які ставлять перед собою мету працювати з вашим мозком.

Многозадачність та її наслідки

Найгірша звичка — це брати телефон у першу годину дня. Якщо вам потрібна висока працездатність, дозвольте сказати, чому. У найуспішніших людей світу є список справ, але у еліти є список того, чого робити не можна. І він може бути навіть більше, навіть важливіше. Вони чітко розуміють, чим не будуть займатися, бо їм не можна втрачати сили і увагу.

Знаєте, що обов’язково є в цьому списку? Многозадачність. Усі дослідники в один голос говорять, що робити кілька справ одночасно неможливо. Звісно, можна йти, жувати жувальну гумку і болтати з кимось, але я говорю про розумову роботу. В реальності ви не робите кілька справ одночасно, просто швидко переключаєтесь між ними. Але через многозадачність вам здається, що ви дуже продуктивні, але насправді навпаки.

Важливість концентрації та управління увагою

У реальності, коли ви переключаєтесь з однієї справи на іншу, мозку потрібно від 5 до 20 хвилин, щоб перенаправити увагу і увійти в потік. Дослідження, проведені на хірургах, з’ясували, що многозадачність тільки збільшує ймовірність помилок. Ви витрачаєте час і працюєте гірше, тому кращі цього уникають.

Якщо ви додасте до цього списку ще одне — відмова від телефону в першу годину дня — зміни будуть гігантськими. Я скажу, чому: тому що так ми вчимо мозок відволікатися. Уявіть, відкривати Instagram по 150 разів на день. А навіть якщо ви відкриваєте менше, хтось напевно робить більше, і це лякає. Кожен лайк, репост, коментар викликає вивільнення дофаміну, викликає залежність, впливає на мотивацію і навчання. Мотивація починає асоціюватися з конкретними стимулами.

Якщо вранці в першу чергу ви дивитесь лайки, коментарі, репости, відео з кошечками чи що завгодно, ваша увага розпливається. Мозок вчиться відволікатися, а потім ви думаєте, чому так важко зосередитися. Бачили у Facebook, що наша увага гірша, ніж у золотої рибки? Золота рибка утримує увагу на об’єкті 9 секунд, люди — 8, потім ми переключаємось. Неважливо, правда, це чи ні. Ідея зрозуміла: не беріть в руки телефон, він вчить мозок відволікатися.

Висновок

Скажу більше: ви не тільки відволікаєтесь, але й стаєте реактивними. Що це означає? Якщо ви хочете створити бізнес, вам не можна реагувати на все підряд.

Упродовж дня мозок працює на різних хвильових частотах. Під час сну у вас дельта-хвилі. Є дві критичні стадії — тета і альфа. Тета-хвилі — це стан творчості. Коли Ейнштейн проводив свої мисленнєві експерименти, його мозок працював на тета-хвилях на межі з дельта. Він сидів у своєму кріслі, тримав у руках камінь, уявляв себе у кращому світлі і так далі. У нього було сильно розвинена права півкуля, він придумав різні математичні формули, але експерименти проводив завдяки креативності правої півкулі.

Навіщо він тримав камінь? Якщо він засне, камінь впаде і розбудить його. Ейнштейн не потребував дельта-хвиль, йому потрібні були тета-хвилі — хвилі креативності. Знаєте, де мозок переключається на них? У душі. Коли у душу приходять в голову різні ідеї, приходить натхнення. Хочеться записати свої думки, ви дуже продуктивні, душа переключає вас на ці хвилі.

Альфа-хвилі, між бета і тета, називають розслабленою усвідомленістю. Це таке полугіпнотичне стан, коли ви поглинаєте інформацію, коли медитуєте, коли входите в потік. Ви коли-небудь зустрічали людину, яка дивиться телевізор, спорт чи якусь улюблену програму і так захопилась, що взагалі не чує вас? Вона в трансі. Її мозок працює на альфа-хвилях. Телевізор переключає вас на альфа-хвилі, внутрішній критик відключається, і інформація не фільтрується.

Ми намагаємось переключати людей на альфа-хвилі, щоб вони краще вчилися самостійно і освоювали мови. У стані розслабленої усвідомленості можна сприймати інформацію безпосередньо. Але ви отримуєте вразливу, некритичну інформацію. Вранці ви прокидаєтесь, у вас альфа-хвилі, берете телефон і перепрограмовуєте мозок відволікатися. СМС, голосові повідомлення, пошта — всім від вас щось потрібно, причому терміново.

Вхідні дзвінки або повідомлення — це зручна система чужого диктату вашого життя. Знайоме, правда? Якщо ви самі хочете будувати своє життя, якщо ви хочете перемагати, навіщо в першу чергу дивитись на все це і бути реактивними?

Такий шлях! Всім мир!

+ Матеріали. Сервіси. Підписка. Для квантового стрибка та виходу в космос.

Книга – Максимальна ефективність. Ключ до здорового, щасливого та продуктивного життя. А не так як зараз.

Телеграм канал – Антивірус для мозку. Ментальне здоровʼя на максималках

Телеграм канал — Ахуенні Переконання

САМИЙ ефективніший в світі тренажер для вивчення іноземних мов Words. [ 100% результат. 100% – гарантія. Перший місяць – Безкоштовно! ]

Матеріали для продажників [ в розробці ]

Матеріали з маркетингу [ в розробці ]

>> Отримати відповідь на питання, яке вас цікавить

Розробка сайтів під ключ

Підписатися в Телеграмі [ там ділюсь короткими думками, музикою та анонсами статей ] , Ютуб [ тут різними корисними відосами ] та x.com

Було корисно та цікаво – підпишись, поділись та перешли друзям!