Продовжимо цикл про гріхи. Я вже писав про “уныние”, яке в релігійному контексті можна перекласти українською як “відчай” або “тоска”. Це слово описує стан глибокої пригніченості та смутку. До відчуття пригніченості можна віднести такі емоції, як зневіра, меланхолія та безнадійність
Вчора подивився прикольне відео про гріхи та виніс одну дуже важливу деталь. Ключову. Сідайте, буде довго та, думаю, цікаво.
В чому взагалі прикол? Ти що, в віру вдарився? Може, ви запитаєте мене. Я віруюча людина, але не фанатична. Але прийоми, які були описані людьми тисячі років тому, можна взяти до уваги. Навіщо заново придумувати велосипед?
По суті, що таке гріх? Це руйнівна програма, яку виконує людина. Навмисне чи ні. Це не важливо. Важливо, як це впливає на життя цього двоногого створіння.
Пройдемось по гріхам. Просто беремо Вікіпедію.
- Гординя — непоступливість, нездатність бачити власні недоліки, надмірна віра у свої можливості, потяг до земної слави, залежність від думки інших людей.
- Жадібність (скупість, користолюбство, сріблолюбство) — бажання матеріального багатства з нехтуванням багатством духовним.
- Гнів — обурення, спрямоване на шкоду іншим людям.
- Блуд (хтивість, розпуста) — бажання плотських задоволень, часто статева активність, що виходить за межі шлюбу, і помисли про неї.
- Ненажерливість (чревоугодництво, зажерливість) — споживання більшої кількості матеріальних благ, ніж необхідно, часто конкретно їжі, надмірна вибагливість у ній.
- Заздрість — пригніченість від нездатності задовольнити свої пристрасті, бажання чужих якостей, статусу, можливостей.
- Зневіра (відчай, нудьга, лінощі) — уникання належної фізичної і духовної діяльності.
Гординя
Будівництво Вавилонської вежі було для Данте прикладом гордості. Картина Пітера Брейгеля Старшого
Гординя (лат. Superbia) вважається основним і найсерйознішим із семи смертних гріхів у більшості класифікацій. Цей гріх вважається найбільш демонічним серед них і джерелом усіх інших смертних гріхів. Гординя асоціюється з зарозумілістю та марністю, які проявляються у розбещеному егоїзмі, коли власні бажання, спонуки та примхи ставляться вище блага інших.
Гординю часто називають батьком усіх гріхів, і вона вважається основною рисою диявола. Льюїс у своїй книзі “Просто християнство” описує гординю як стан “анти-бога”, де ЕГО і особистість людини повністю протилежні Богу. Він пише: “Нецнотливість, гнів, жадібність, пияцтво і подібні речі у порівнянні з гординею — це дрібниці. Саме через гординю диявол став дияволом. Гординя веде до всіх інших вад і є абсолютно антибожественним станом розуму“. Гординя відокремлює дух від Бога та Його життєдайної та благодатної присутності.
Жадібність
Поклоніння мамоні (1909) Евелін Де Морган .
Жадібність (лат. avaritia), також відома як скупість або користь, як і хіть чи ненажерливість, є гріхом бажання. Однак з точки зору Церкви, поняття жадібності застосовується до штучного, хижацького бажання і прагнення до матеріальних благ.
Тома Аквінський писав: “Жадібність — це гріх проти Бога, як і всі смертні гріхи, оскільки в ній людина відмовляється від вічного заради тимчасового.” У Чистилищі, за твором Данте, жадібних кладуть на землю обличчям вниз за надмірну зосередженість на земних справах. Нагромадження матеріалів чи предметів, крадіжка та грабіж, особливо застосуванням насильства, обману чи маніпулювання владою — усе це може бути викликане жадібністю.
Згідно з визначенням поза християнськими писаннями, жадібність — це надмірне бажання придбати або мати більше, ніж потрібно людині, особливо щодо матеріального багатства. Як і гординя, жадібність може призвести до інших злих вчинків
Гнів
Гнів , Жак де Ланж
Гнів (лат. ira) можна визначити як неконтрольовані почуття гніву, люті і навіть ненависті. Гнів часто проявляється у бажанні помститися. У його чистому вигляді, гнів є синонімом образи, насильства і ненависті, які можуть спровокувати ворожнечу, здатну тривати століттями. Гнів може зберігатися довго після смерті особи, яка вчинила тяжку провину. Почуття гніву можуть проявлятися у різних формах, включаючи нетерпіння, людиноненависництво, помсту та саморуйнівну поведінку, таку як зловживання наркотиками або самогубство.
Блуд
Паоло і Франческа , яких ” Пекло“ Данте описує як проклятих за перелюб.
Блуд або хіть (лат. Luxuria, плотське) – це сильне бажання, яке зазвичай асоціюється з неприборканим сексуальним бажанням. Це може призводити до різноманітних гріховних статевих актів, включаючи блуд, перелюб, згвалтування, зоофілію та інші. Однак, концепція хтивості також може охоплювати інші форми неприборканого прагнення, наприклад, до грошей або влади.
Ненажерливість
Натюрморт: Надмірність ( Альберт Анкер , 1896 р.)
Обжорство (лат. gula ) є надмірним захопленням і надмірним споживанням чогось, що доходить до марнотратства. Слово походить від латинського gluttire , ковтати.
Заздрість
Каїн вбиває Авеля
Заздрість (лат. invidia), подібно до жадібності та хіті, характеризується ненаситним бажанням. Цей гріх можна описати як сумну або скривджену жадібність, що виявляється у відношенні до властивостей або майна інших людей. Заздрість виникає з марнославства та відокремлює людину від її ближнього.
Злісна заздрість схожа на ревнощі, оскільки обидві емоції виражають незадоволення чужими рисами, статусом, здібностями або нагородами. Однак заздрісники також прагнуть отримати те, чого заздрять, та володіти цим. Заздрість безпосередньо пов’язана з Десятьма заповідями, особливо із заповіддю: „І не зажадай… того, що належить сусідові“. Данте описав заздрість як „бажання позбавити інших того, що їм належить“.
У „Чистилищі“ Данте заздрісників карають зашитими дротом очима за те, що вони отримували гріховне задоволення, бачачи приниження інших. За словами св. Томаса Аквінського, боротьба, викликана заздрістю, складається з трьох етапів: на першому заздрісник намагається знизити репутацію іншого; на другому етапі заздрісник отримує «радість від чужого нещастя» або «горе від чужого благополуччя»; третій етап — це ненависть, оскільки «сум викликає ненависть».
Заздрість стала причиною вбивства Каїном свого брата Авеля, адже Каїн заздрив Авелю, оскільки Бог схвалив жертву Авеля. Бертран Рассел зазначив, що заздрість є однією з найпотужніших причин нещастя, приносячи горе тим, хто заздрить, і спонукаючи їх завдавати болю іншим.
Загалом, лише гординя тисне на душу більше, ніж заздрість серед головних гріхів. Як і гординя, заздрість безпосередньо пов’язана з дияволом, оскільки в Книзі премудрості Соломона (Прем. 2:24) сказано: „Заздрість диявола принесла у світ смерть
Зневіра, відчай, нудьга, лінощі
” Притча про добре насіння і про кукіль ” (1624) Авраама Блумарта , Художній музей Уолтерса
Лінощі (лат. tristitia або acedia, “безтурботність”) охоплюють комплекс понять, які стосуються психічних, духовних, патологічних і фізичних станів і відзначаються відсутністю інтересу або постійним небажанням докладати зусиль. На відміну від інших смертних гріхів, які є проявами аморальності, лінощі пов’язані з невиконанням обов’язків. Цей гріх може виникнути внаслідок будь-якої іншої вади; наприклад, гнів може спонукати сина знехтувати своїми обов’язками перед батьком.
Емоційно і когнітивно зло acedia проявляється в апатії до світу, до людей у ньому чи до себе. Лінощі не лише шкодять фізичній активності тіла, ігноруючи його повсякденне існування, але й уповільнюють розум, відволікаючи його від важливих справ. Лінь перешкоджає праведним зусиллям людини, стаючи джерелом її загибелі.
Додам, що лінощі можуть бути одним із найтяжчих гріхів, оскільки вони пригнічують дух та природне бажання жити. Коли у людини зникає воля до життя, все інше втрачає сенс, що призводить до втрати самого сенсу існування.
Зневіра є смертним гріхом, оскільки вона веде до розтрати життєвих сил, свідомого включення програми згасання та смерті, таким чином вступаючи в протиріччя з провидінням Святого Духа, який дарує життя та оновлення.
Робота всієї системи
Але як, завжди ключик в тому, щоб розуміти всю картину. І проблема в тому, що для повноцінної роботи системи потрібно, щоб працювали всі елементи. Для цього ми маємо уникати і всі інші гріхи, щоб не пригнічувався наш дух. Умовно кажучи. Запуск одного пороку (програми), запускає всі інші. І це дуже, ну прям дуже важлива деталь.
Все в цілісній системі повʼязано. Машина не може їхати просто без одної деталі. Немає аккумулятора, не заведешь. Немає масла в двигуні, не поїдешь. Немає бензину, не поїдешь. Якщо якась деталь поломана, вона зламається в дорозі. Та виведе з ладу всю машину. Один датчик в сучасних машинах виключає всю машину.
З людиною все те саме. Маленька деталь, ламає всю систему. Деякі деталі ключові, без них звісно нічого не працює. Немає сердця, або мозку, або хребта – все людина закінчилась.
Але є невидимі деталі. І це наші програми. Програми поведінки та реакції на події. Так от в релігії люди давно описали ці механізми. Вони повність впливають на всі органи тіла. Психіка завжди йде попереду фізичного тіла. Все що в психічі, те потім і в тілі. У вигляді зажимів, спазмів, зниження іммунітету, поганого стану та хвороб. Все логічно і правильно.
Проблема в тому, що ми не розуміємо цих процесів. Не розуміємо правил дорожнього руху, і звісно попадаємо в аварії. Тому єдиний шлях – це почати в цьому розбиратись. І ніхто за вас не зробить цю роботу. Але парадокс в тому, що якщо це і вам не потрібно, то комусь іншому і ти паче немає до цього діла
Який же вихід?
Чесноти, протележні гріхам:
Гординя (гордість) — Смирення (покора);
Жадоба (захланність) — Щедрість;
Хіть (нечистота) — Чистота;
Заздрість — Вдячність або Доброта;
Ненажерливість (надмірність) — Поміркованість (помірність);
Гнів — Лагідність;
Лінь (лінність) — Старанність (пильність).
Ось беремо гарний приклад вдячність. Є в мене таке відео на цю тему.
Плюс на останок додам таку думку.
Ніколи не кажи, що ти погано живеш – Бог почує твої слова і скаже: “Ти не знаєш, що таке погане життя”, – і дасть тобі долю набагато гіршу.
Щоб не трапилося, кажи, що життя хороше – тоді Бог скаже: «Ти не знаєш, що таке хороше життя», – і дасть тобі долю в десятки разів краще!
Як це використовувати у власному житті?
Запускати процеси які протележні гріховним процесам. Тобто чесноти. Біг або спорт кожен день – запустить процеси навколо вашого здоровʼя. Вам треба змінити харчування, режим, розствити пріорітети. Замість півасіка ввечері під футбол по теліку, ви підете на пробіжку. Замість півасіка в магазині – ви купите мінералку. Будете цікавитись темою здоровʼя, можливо біохакінгу.
Вивчення іноземної мови – запустить бажання спілкуватись з іноземцями, ви почнете дивитись серіали та ютуб на мові, яку ви вивчаєте. Може почнете думати про нову роботу. Можливо почнете шукати іноземних клієнтів.
Кожна велика зміна починається так, ніби валяться фішки доміно. Б. Дж. Торнтон
Такий шлях! Всім мир!
+ Матеріали. Сервіси. Підписка. Для квантового стрибка та виходу в космос.
Книга – Максимальна ефективність. Ключ до здорового, щасливого та продуктивного життя. А не так як зараз.
Телеграм канал – Антивірус для мозку. Ментальне здоровʼя на максималках
Телеграм канал — Ахуенні Переконання
САМИЙ ефективніший в світі тренажер для вивчення іноземних мов Words. [ 100% результат. 100% – гарантія. Перший місяць – Безкоштовно! ]
Матеріали для продажників [ в розробці ]
Матеріали з маркетингу [ в розробці ]
>> Отримати відповідь на питання, яке вас цікавить
Підписатися в Телеграмі [ там ділюсь короткими думками, музикою та анонсами статей ] , Ютуб [ тут різними корисними відосами ] та x.com
Було корисно та цікаво – підпишись, поділись та перешли друзям!