Як людина, не маючи досвіду кращого життя, не знає, що таке життя існує, і тому навіть не намагається до нього йти, а точніше, не так: чому, попри цей принцип, деякі люди все одно йдуть до кращого, небаченого ними життя, а деякі задовольняються тим, що в них є?

Запитання

Мен, мераба!

А ти розмірковував над цією темою, яку ти піднімав: як людина, не маючи досвіду кращого життя, не знає, що таке життя існує, і тому навіть не намагається до нього йти, а точніше, не так: чому, попри цей принцип, деякі люди все одно йдуть до кращого, небаченого ними життя, а деякі задовольняються тим, що в них є?

І друге питання: чи можна використати цей ефект для мотивації людини, наприклад, зануривши її на 3 місяці (або якийсь інший нетривалий термін) у гарні умови (“показати їй хороше життя”), щоб потім вона була зацікавлена працювати над собою і досягати цих умов?

Чи продумував ти методику управління мотивацією людей на основі цього принципу?

Відповідь

1. Звичайно, розмірковував. Це складне питання. Тому що це завжди певний набір якостей або життєвого досвіду, який змушує або рухає людиною.

Коли я навчуся мотивувати людей, я стану багатою людиною. Поки що у мене слабкі тексти, слабкі ідеї, слабкий контент. Але це теж все пояснювано — потрібно просто багато практики. Усім відомі 10 тис. годин.

2. Так що рухає людиною та чому така різниця в результатах у людей?

У когось це дитяча травма — це, до речі, мабуть, найпоширеніша причина. Довести всім. Або комусь конкретному. Рідко — довести собі.

Хтось потрапив у певний колектив, попрацював із якоюсь крутою людиною і навчився певних алгоритмів. Часті приклади, коли водії або охоронці потім стають успішними бізнесменами просто тому, що багато слухали переговорів. І потім просто вбудували цей метод у свою голову.

3. Людина народжується — чистий аркуш, а далі — це все те, що в неї заклали батьки, школа, універ, секції, перші роботи. Тому немає якогось одного фактора.

У базі людини є всього три реакції. Реакції на події, які з нею відбуваються. Нападати, тікати і завмирати. Так от, якщо в дитинстві або юності людина потрапила в певну ситуацію, наприклад, її образив однокласник, і вона якось відреагувала.

4. Постояла за себе — значить, нападала. Швидше за все, і далі вона буде повторювати цей патерн. Хтось утік. Хтось завмер у страху. І це працює у всіх випадках далі. У подібних випадках.

У навчанні, коли людина вирішує домашнє завдання. У стосунках з іншими людьми. У спорті. У бізнесі. Якщо людина звикла здаватися, вона буде здаватися. Якщо звикла битися, вона буде битися. З усіма: клієнтами, людьми на дорозі, державою, співробітниками, сім’єю. А хтось у страху завмер і навіть не вступає в ці ігри.

5. Таким чином, у голові формується стійкий нейронний зв’язок. Який формується роками. Це як м’язи на твоєму тілі. Людина у 99 відсотках випадків діє на автоматі. Почитай про дві системи мозку, які описує Канеман.

Я нещодавно чув цікавий приклад про бійців UFC. Так от, якщо людина один раз постукала (здалася), а не втратила свідомість, коли їй робили удушливий прийом, у неї вже проклалася нейронна ланцюжок. Її тіло потім буде здаватися, тому що вже є цей шаблон. А тіло завжди обирає найменш енерговитратний спосіб дії.

6. Тому людині з кожним роком так складно змінюватися. Для початку їй потрібно усвідомити ці патерни і почати їх змінювати, як звички. Але на це потрібно дуже багато сил та енергії, якої з кожним роком стає все менше й менше.

Плюс потрібно навчатися. Щоб зрозуміти механізми. Як це працює. Щоб розуміти причину і наслідок. Потрібно читати книги, слухати годинні відео, практикуватися. Це можуть робити одиниці. Це ті, хто піднімається на Еверест, вчить іноземну, біжить марафон, пише книгу (або блог), створює бізнес.

7. Тому з роками між людьми формується така величезна різниця. Здавалося б, руки, ноги, тіло майже однакові. Але різниця в голові просто астрономічна. Як до Місяця.

Тому зараз, коли я бачу якийсь результат, для мене очевидно, що це роки роботи. От я якось писав про Ганса Ціммера. Зараз він — топовий звукорежисер, який пише саундтреки для найкасовіших голлівудських фільмів. Так от, він для фільму “Бетмен” написав 10 000 варіантів музики. Просто вдумайся.

8. Це прослухати важко, не те що написати. І таких прикладів у мене вже маса. Я про них постійно пишу.

Короче все нашій голові. Але є випадки, коли людина кардинально міняє свою поведінку за один день. І це дуже круто показано в серіалі Breaking Bad. Вже писав про це.

Такий шлях! Всім мир!

+ Матеріали. Сервіси. Підписка. Для квантового стрибка та виходу в космос.

Книга – Максимальна ефективність. Ключ до здорового, щасливого та продуктивного життя. А не так як зараз.

Телеграм канал – Антивірус для мозку. Ментальне здоровʼя на максималках

Телеграм канал — Ахуенні Переконання

САМИЙ ефективніший в світі тренажер для вивчення іноземних мов Words. [ 100% результат. 100% – гарантія. Перший місяць – Безкоштовно! ]

Матеріали для продажників [ в розробці ]

Матеріали з маркетингу [ в розробці ]

>> Отримати відповідь на питання, яке вас цікавить

Розробка сайтів під ключ

Підписатися в Телеграмі [ там ділюсь короткими думками, музикою та анонсами статей ]

Ютуб [ тут різними корисними відосами ]

x.com

Threads

Було корисно та цікаво – підпишись, поділись та перешли друзям!