Як депресія змінює ваш мозок на клітинному рівні? Як мозок блокує щастя: правда про депресію, про яку ви не знали!

Що відбувається в мозку депресивної людини? У нас є головний мозок, який, по суті, є морфологічною основою нашої психіки. Тобто все те, що ми думаємо, відчуваємо, як себе сприймаємо і ким себе вважаємо — все це міститься в головному мозку, який складається з нервових клітин. Які поєднані нервовими шляхами.

Коли людина народжується, у неї ці нервові клітини зовсім не пов’язані одна з одною. І коли з людиною відбуваються різні події, ці події призводять до того, що нервові клітини починають утворювати між собою зв’язки. Вони об’єднуються в нервові шляхи, які формуються для вирішення звичайних ситуацій та проблем.

Уявімо, що в житті людини відбувається багато радісних подій. Ці події або часто повторюються, або вони дуже сильні. Наприклад, перший поцілунок з дівчиною, обійми мами, отримання п’ятірок. У головному мозку такої людини формується велика кількість нервових мереж, які відповідають за радісні події.

Як це взагалі виглядає на мікроскопічному рівні? Уявіть один нейрон, який з’єднується з іншим за допомогою відростків. Аксонів. У момент передачі нервового імпульсу між клітинами, молекули (наприклад, дофамін, серотонін, окситоцин), які виділяє одна клітина, з’єднуються з рецепторами іншої клітини. Ці рецептори, як ворота, знаходяться на мембрані приймаючої клітини.

У людей, які схильні до оптимізму та впевненості в собі, таких рецепторів дуже багато. Тому молекули легко проникають у клітину і запускають необхідні біохімічні процеси. А у людей з депресією, навпаки, рецепторів мало. Молекули не можуть легко потрапити в клітину, і імпульси по нервових шляхах, які відповідають за радість, проходять повільно і неохоче.

Так ок. Усі антидепресанти спрямовані на те, щоб збільшити кількість цих молекул або стимулювати рецептори, щоб вони краще сприймали молекули. Це може відбуватися шляхом захоплення серотоніну, щоб молекули довше залишалися на поверхні клітини і не поверталися назад.

Другий фактор — це брак радісних подій у житті депресивної людини. У неї сформовано мало нервових шляхів, пов’язаних із радістю, та багато шляхів, пов’язаних із негативним досвідом. Нервові шляхи, пов’язані з почуттям безпорадності, ненависті до себе та іншими негативними переживаннями, значно переважають. Тому вони дуже легко впадають в депресивний стан.

Що з цим робити?

Щоб змінити цю ситуацію, необхідно прискорити проходження електричного імпульсу по нервових шляхах за допомогою антидепресантів. Це вже коли у вас хронічна депресія.

Але далі, в любому випадку треба міняти мислення та життя. В першу чергу вам потрібно зайнятися своїм мозком через справи, які ви робите щодня. Через людей, з якими ви спілкуєтеся щодня. Через клієнтів. Через цікаві проєкти та завдання. Через цілі.

Ви не можете ліками змінити свій мозок. Його буквально треба переробити. Перепрошити, переформатувати. Це як м’яз, який треба накачати. Вірніше, зробити іншої форми. І це можна зробити тільки ззовні.

Як кажуть, “ти є те, що ти їси”. Так само можна сказати про мозок: твій мозок — це те, що ти робиш щодня. Це рішення, які ти приймаєш щодня.

#482

Такий шлях! Всім мир!

Корисні матеріали, сервіси та підписка

Телеграм канал – Інформаційна безпека мозку для ментального здоровʼя

Телеграм канал — Переконання та стратегії для росту, щастя, успіху

Тренажер для вивчення іноземних мов Words

Матеріали для продажників [ в розробці ]

Матеріали з маркетингу [ в розробці ]

>> Отримати відповідь на питання, яке вас цікавить

Розробка сайтів під ключ

Підписатися в Телеграмі [ там ділюсь короткими думками, музикою та анонсами статей ] , Ютуб [ тут різними корисними відосами ] та x.com

Було корисно та цікаво – підпишись, поділись та перешли друзям!