Неможливе — поки хтось не зробив це першим. Віра – це ключ. Як падають рекорди?
31 Березня, 2025
У 1954 році Роджер Банністер пробіг милю швидше ніж за 4 хвилини — те, що вважалося фізично неможливим. Десятиліттями спортсменам не вдавалося вийти за межі чотирьох хвилин. Але вже за рік десятки бігунів повторили цей рекорд. Чому? Тому що Банністер зруйнував психологічний бар’єр: «це неможливо».
Коли ми знаємо, що мета досяжна, стає легше. Завдання з розряду нездійсненних мрій переходить у площину «треба просто докласти більше зусиль». Воно стає навиком, що піддається тренуванню.
Але от щодо власних, особистих цілей ми завжди виступаємо першопрохідцями. Саме тому такою популярністю користуються книжки з саморозвитку та марафони бажань. Вони мають рацію в тому, що без віри у власні сили досягти бажаного результату складно.
Читати далі…ІСТОРІЯ ПРО ТЕ, ЯК ЧЕРЕЗ ОДИН ТИЖДЕНЬ КОРИСТУВАННЯ НОВОЮ ЗУБНОЮ ПАСТОЮ – ВАШІ ЗУБИ БОЛІТИМУТЬ ДВА ТИЖНІ. МІНІМУМ.
29 Березня, 2025
Історія така — моя дружина пішла до стоматолога. Плановий огляд, потрібно почистити каміння. І їй доктор каже: «Ви знаєте, бажано кожні 3–4 місяці міняти зубну пасту». Чому? Тому що зуби звикають до певної зубної пасти, потрібно міняти.
Добре, моя дружина одразу ж пішла і купила іншу зубну пасту. В АТБ. Paradontax Ultra Clean. Вона ще така солона. Можливо, хтось із вас користується такою зубною пастою. Почали чистити.
Думаю, мабуть, мені ж теж треба сходити до стоматолога. Бо давненько не був. Записався на чистку, те саме. У мене зуби, слава богу, все добре. Востаннє я ставив пломбу 8 років тому. Нічого не болить.
Я, звичайно, не хороший, скажімо так, старанний пацієнт, який дбає про свої зуби. Правильно потрібно ходити раз на рік, як мінімум раз на рік чистити каміння. І відповідно робити, скажімо так, чекап. Якщо з’явився карієс, ставити пломби. Ок, думаю, піду почищу каміння, потім у мене один зуб — треба, мабуть, зробити пломбу.
Неділя. Мій запис до стоматолога.
Прокидаюся вранці — і у мене починають дико боліти зуби. Приходжу до нього, він подивився, там є основний доктор і його помічник, але, мабуть, помічник вже теж доктор.
Читати далі…Що таке депресія?
22 Березня, 2025
Депресія — це коли організм свідомо вимикає батарейку. Чому вимикає? Тому що ти, зробив якусь нісенітницю. Значить, як найкраще зробити, щоб ти більше цього не робив? Вимкнути батарейку — і все. Навіть якщо захоче щось зробити, не зробить, просто сидітиме.
Є такий учитель Лібєр-Рєнов з психосоматики. У нього навіть був окремий семінар про депресію. Він казав: депресивні люди — це ті, що живуть найдовше. Тому що вони нікуди не лізуть, не вплутуються ні в які авантюри, ні в які афери, бо сил немає, правда ж?
Зазвичай така ситуація: всі навколо вже померли, залишився один останній такий, всі померли, а я от у депресії, не знаю, що робити. Але з точки зору виживання — він живе досить спокійним життям, йому нормально, спокійно, нікуди не лізе.
Депресія — це спосіб зупинити самого себе.
Депресії, це як поїздка в автомобілі — якщо ти пасажир, то свідомість не може це усвідомити. Тому головне — це усвідомлення. Зрозуміти, що це автоматичний режим. Тут виходить, що якась внутрішня твоя система розуміє, що ти робиш щось не те. І вона бере й вимикає батарейку.
Найпростіший приклад: зранку прокидаєшся, очі відкриваєш і розумієш, що втомився. І думаєш, чому я втомився, якщо ще нічого не зробив? Тому що мозок розуміє. Сьогодні буде ця не улюблена робота і взагалі життя не таке, яким ти хотів би його бачити.
Тому ця втома не пов’язана з тим, що ти витратив занадто багато сил. Вона пов’язана з тим, що твоя система спочатку знає: ти займаєшся якоюсь дурнею, яка тобі нецікава. Тому вона тебе одразу вимикає. От і лежи.
По ідеї, якби ти свідомо до цього ставився, ти б у цей момент сказав: так, добре, схоже на те, що я не тим займаюся, сил у мене немає, значить, треба зробити паузу, спитати себе — а чи повинен я цим займатися, а тим я взагалі займаюся, туди я йду? Може, треба взяти паузу й подумати, чи це правильний напрям.
Як алкоголь “ламає” ваш мозок за 15 хвилин
19 Березня, 2025
Щойно ви робите ковток, алкоголь миттєво потрапляє в кров.
Через 15 хвилин він долає гематоенцефалічний бар’єр — захисний механізм мозку — і викликає штучний викид дофаміну.
Це і є те, що ви називаєте «розслабленням» або «кайфом».
Головна пастка
Коли ефект минає, рівень дофаміну падає НИЖЧЕ початкового. Ваш мозок буквально збіднюється нейрохімічно.
У результаті ви почуваєтесь гірше, ніж до вживання, і тіло інстинктивно просить ще алкоголю, щоб «повернутися до норми».
Замкнене коло, яке неврологи називають «підсиленою залежністю», запущене…
Читати далі…Чим більше сраного інформаційного сміття споживає людина, тим гірше її здоров’я, тим вона тривожніша, бідніша й тупіша.
17 Березня, 2025
Неможливо покращити здоров’я, не відрізавши людину максимально від джерел інформації: новини в інтернеті, соцмережі, книги, фільми, серіали тощо.
Все, що перевантажує голову, все, що створює безліч протиріч у ній — усе це виснажує.
Люди розпорошуються на таке, щоб втекти від себе, від своєї тривожності та страху саморефлексії.
Наодинці з собою тривожно, нудно… Тиша тисне… Хочеться фону, чимось забити тишу…
Саме в такі моменти вмикається внутрішній голос і виринає багато правди — правди про себе, часто дуже неприємної й навіть болючої.
Інформацією, особливо ширпотребом, люди забивають голову не для того, щоб подумати, а щоб, блін, не думати, щоб не йти в глибину, розважаючи й відволікаючи себе.
Найтупіші й найубогіші — це люди з енциклопедичними сраними знаннями про все. В кожній дупі затички. У 100% випадків — бідні, хворі, нещасні. Зате, блін, знають усе, особливо як усім жити, куди йти і що робити, і при кожній нагоді про це сповіщають.
Читати далі…Сила віри! Секрет витривалості – як одна думка змінює все.
12 Березня, 2025
У 1950-х роках доктор Курт Ріхтер у Гарварді провів експеримент: він поміщав мишей у воду, щоб визначити, як довго вони зможуть протриматися на плаву. В середньому, тварини здавалися через 15 хвилин.
Потім дослідники почали витягати мишей з води за кілька секунд до того, як минало 15 хвилин. Вони висушували їх, давали відпочити і знову повертали у воду. Як ви гадаєте, скільки вони протрималися цього разу?
Враховуючи, що вони щойно боролися, були виснажені та готові здатися, скільки вони протрималися? Знову 15 хвилин? 10 хвилин? 5 хвилин?
60 годин. Так, це не помилка. Миші залишалися на плаву 60 годин.
З цього експерименту зробили висновок, що тварини ПОВІРИЛИ, що їх врятують, і змогли змусити своє тіло зробити те, що здавалося неможливим.
Якщо надія дає таку неймовірну силу звичайній миші, то на що здатні люди?
Ще раз – все в нашій голові. Наші думки – ключ до всіх дверей у цьому всесвіті.
Такий шлях! Всім мир!
Як соцмережі впливають на дофамін? Як нікотин, комп’ютерні ігри та соцмережі впливають на дофамін?
11 Березня, 2025
Механізм роботи дофаміну
У здорової людини, яка нічого не робить, дофамін виробляється приблизно 3-4 рази на секунду. Дофамін виділяється в очікуванні, а не тільки у відповідь на отримання чогось. Дофаміну байдуже, чого хоче людина, він просто вивільняється з певною швидкістю. При цьому одна лише думка про їжу, нікотин чи речовини може спричинити викид дофаміну, співмірний із реальним вживанням.

Про рівні дофаміну
🟡Прийом їжі збільшує рівень дофаміну на 50%;
🟡Інтим підвищує вироблення дофаміну на 100%;
🟡Нікотин бустить вироблення дофаміну на 150%;
🟡Заборонені речовини на кшталт кокаїну й амфетаміну збільшують рівень дофаміну одразу в 1000 разів за 10 секунд;
🟡Комп’ютерні ігри та соцмережі вивільняють рівень дофаміну, подібний до вживання нікотину;
🟡Близько 20% людей мають ген DRD2, який вказує на генетичну схильність до залежностей.
Читати далі…Чому алкоголь змушує вас робити дурниці? Алкоголь тихий вбивця.
9 Березня, 2025
Для людей які люблять розбиратись у тому, як все працює. Про алкоголь.
Класно показаний механізм похмілля. А саме втрату електролітів. Розбирав цю тему в статті про каву.
І читаємо статейку про те, чому алкоголь самий АЛКОГОЛЬ БІЛЬШ НЕБЕЗПЕЧНИЙ НІЖ ГЕРОЇН.
Ти не робиш щось, тому що ти в цьому недостатньо хороший.
8 Березня, 2025
Тобі це не подобається.
Тобі не подобається писати, бо ти не практикувався, і тому всі твої тексти посередні за замовчуванням. Це не приносить задоволення. Те ж саме стосується дизайну, коду, кіно, спілкування – будь-чого. Ніхто не хоче створювати щось посереднє.
Тому ти навіть не починаєш. Але якщо і починаєш, то швидко кидаєш, бо немає результатів.
І це замкнене коло. Пастка.
Єдиний спосіб чогось досягти та сформувати навичку – це робити це довго. Довго – це роками. Доки не вийде.
А задоволення ти отримуєш від мікрокроків. Один підписник, один комент. Крок за кроком. І в тебе вже 1000 підписників, твій дизайн коштує 1000 баксів, а не 100, як раніше. Квартири продаєш по 1 млн, а не по 30 тисяч. Бігаєш по 10 км, а не 1, як на початку.
І тоді ти озираєшся назад і розумієш: усе почалося з першого кроку. Не ідеального першого кроку.
Як перестати скаржитись на життя. В тебе депресія, ти приунив або просто зловив тлін через роботу. Почитай історію Міккі Рурка.
6 Березня, 2025
Успіх інших завжди здається блискучим, бо ми бачимо лише верхівку айсберга. Ми не знаємо, що насправді стоїть за цим блиском: скільки часу, сил і нервів людина витратила, чим вона ризикувала і через що їй довелося пройти, щоб вилізти нагору.
Реальний приклад
Я вже писав про Сталлоне, який працював на скотобійні й жив у трейлері, доки не отримав першу роль. Майже так само важко пробивався до слави й Міккі Рурк. Хоча сьогодні багато хто вже й не згадає, хто це такий.
Це були часи, коли порно ще не було, і щоб подивитись еротичний фільм, доводилося чекати, поки батьки заснуть. Інтернету теж не було. Я взагалі вперше зайду в мережу лише через 10 років після виходу цих фільмів. Совок саме бився в останніх конвульсіях.
Тоді на екранах з’являлися бойовики та ковбойські стрічки зі Сталлоне, Шварцем і, звичайно, з Міккі Рурком. Люди постарше виросли на його фільмах: «Дика Орхідея», «9 1/2 тижнів». Але для мене головний його фільм – це, звісно, «Гарлі Девідсон і Ковбой Мальборо».
Читати далі…