Гаррісон Форд. 82 роки. Знімається в кіно. Кажете немає сил?
7 Червня, 2025
Станом на червень 2025 року, Гаррісон Форд, у свої 82 роки, продовжує активно працювати в кіно, телебаченні та займається благодійністю.
🎬 Акторські проєкти
“Captain America: Brave New World”: Форд зіграв роль президента США Таддеуса “Тандерболта” Росса, який перетворюється на Червоного Халка. Фільм вийшов у лютому 2025 року та зібрав понад $415 мільйонів у світовому прокаті.
“Shrinking” (Apple TV+): Форд виконує роль доктора Пола Роудса, старшого терапевта. Серіал отримав позитивні відгуки, і Форд був номінований на премію SAG за найкращу чоловічу роль у комедійному серіалі.
“1923” (Paramount+): У приквелі до “Yellowstone” Форд грає Джейкоба Даттона. Серіал завершився у 2025 році після двох сезонів.


Чому більше інформації – не завжди краще. Наукових відкриттів і технологічних інновацій з роками стає все менше, хоча загальний обсяг знань зростає.
7 Червня, 2025
Штучний хлорофіл, який врятує планету від парникових газів, революційні ліки від раку і вірусів, нові двигуни для космічних апаратів, які доставлять людей на Марс,— усе це людство може вже не отримати. Прориви в науці трапляються все рідше, з’ясували дослідники. Чому?
У 2023 році в дослідженні, проведеному вченими з кількох американських університетів на основі даних 45 мільйонів наукових статей за період 1945–2010 років і 3,9 мільйона американських патентів за 1976–2010 роки, було зроблено невтішний висновок: наукових відкриттів і технологічних інновацій з роками стає все менше, хоча загальний обсяг знань зростає.
Як зазначив у коментарі AFP провідний автор дослідження Майкл Парк, який нині вивчає організаційну поведінку у французькій бізнес-школі INSEAD, попередні дослідження такого роду виявляли уповільнення науки в окремих дисциплінах, а йому з колегами вдалося показати, що тренд наявний у всіх основних галузях науки і технологій.
Найбільше зниження кількості проривних досліджень зафіксовано у фундаментальних дисциплінах — фізиці та хімії, без розвитку яких важко уявити появу справді нових технологій. У сфері патентів простежується та сама тенденція — проривних технологій реєструють усе менше.
І це свідчить, що щось дивне сталося з самими дослідниками, а не з галузями їхніх досліджень.
Читати далі…На чому фокус – те і розвивається!
7 Червня, 2025
Ваша дитина прийшла додому зі школи. З української, як завжди, п’ятірка, четвірки з біології та історії. А от з математики – двійка. На чому ви, як батько чи мати, зосередитесь?
Думаю, розмова буде про двійку з математики.
Втішає те, що, за оцінкою Бекінгема, який і вигадав цей приклад, майже всі батьки фокусуються на двійці. «Чому так сталося?», «Давай вирішимо, як виправити», «Що робитимемо, щоб не повторилося?»
Наш мозок обожнює розв’язувати проблеми. А на четвірки-п’ятірки реакція зазвичай: «Молодець». І все.
Якщо ви будете прокачувати лише свої слабкі сторони, то досягнете того, що у вас буде багато сильних слабких сторін. Краще розвивати свої переваги. Досягти, бодай у чомусь, виняткової майстерності.
Так працює наш мозок. Це поломка. Тому треба постійно собі нагадувати про свої досягнення. Нагадувати собі про випробування, які ми пройшли.
В мене таке було до недавнього часу. Я обесцінював свої вищі освіти, марафони і взагалі все, що було і є у мене кафового. Але це баг, який треба постійно фіксити.
Фокусуватись на позитиві, своїх сильних сторонах, підтримувати їх та розвивати. А на все покласти болт.
RED HOT CHILLI PEPPRES. Всі знають цю групу, але мало хто знає їх історію. Це пізд@ц!
4 Червня, 2025
Перевідкрив для себе RED HOT CHILLI PEPPRES після першої серії 4 сезону Любов, Секс та Роботи. Там в першому епізоді у вигляді мультику виступають перці на відомому живому концерті. Я почав дивитись і у мене мурахи пішли по шкірі.
Я пішов дивитись концерт. Майже годину залип. Ліг спати афігевший. Ось вам концерт. Якщо не бачили, насолоджуйтесь. Це трек про який намальований мультик. Просто вогонь!
Читати далі…«Укриття» (Silo). Серіал утопія, який схоже колись стане реальністю.
30 Травня, 2025
Подивився перші два сезони «Укриття» (Silo). Круто!
“Silo” (укр. “Укриття”) — це науково-фантастичний серіал від Apple, знятий за мотивами однойменної серії романів Г’ю Гауї. Перший сезон вийшов у 2023 році. Основний сюжет — антиутопія з елементами детективу, що розгортається в постапокаліптичному світі.
Сюжет
Людство живе у величезному підземному бункері (силосі), що йде глибоко в землю, з сотнями поверхів. Зовнішній світ виглядає отруйним і мертвим, тож вихід назовні суворо заборонений. Ніхто не знає, як і чому вони опинилися у цьому укритті, але існує офіційна історія — начебто це задля безпеки.
Усі, хто ставить під сумнів офіційні правила чи хоче вийти назовні, караються смертю. Їх випускають назовні, де вони швидко помирають. Перед смертю ці люди завжди “чистять” — витирають камеру, яка транслює зображення зовні для всіх мешканців укриття.
Мої думки
Загалом, майже всі фантастичні серіали від Apple дуже класні. Вони мають цікавий сюжет, класних героїв та красиву картинку. Цього року я особливо чекаю на новий сезон серіалу Foundation, який має вийти вже влітку.
Читати далі…Гнів – кислота, образа – отрута, заздрість – вогонь, страх – ланцюги.
23 Травня, 2025
Гнів — це кислота, яка більше шкодить посудині, в якій зберігається, ніж тим, на кого вона виливається.
Образа — це отрута, яка повільно руйнує того, хто її носить, а не того, хто її завдав.
Заздрість — це вогонь, який спалює того, хто ним горить, а не тих, кому він заздрить.
Страх — це ланцюги, що сковують того, хто їх носить, а не того, кого він боїться.
Як проїсти бюджет цілої країни за одну вечерю і не переживати? Що робити, коли переживаєш через втрачені можливості.
22 Травня, 2025
Якщо ви переживаєте, що десь проїбали якийсь шанс. Типу не влаштувались на якусь роботу, провалили якийсь бізнес, втратили десь гроші, зірвалась якась угода. Чи банально не купили біток по 1000 баксів.
І ця думка вам не дає спокою, просто подумайте про цього тіпчика.
Найдорожчі піци в історії, зараз це приблизно $1,1 млрд за 2 піци
Рівно 15 років тому, 22 травня 2010 року, програміст Ласло Хейніц придбав дві піци за 10 000 BTC.
В мене все.
Андор 2 сезон. ТОП
19 Травня, 2025
Давненько не міг знайти прикольний серіал. Останній серіал, який подивився, був пів року тому. Це була Дюна Пророцтво. З того часу то не було банально часу, сил та енергії на серіали. Та й звісно, не було нічого цікавого. Одні ходячі мерці, вбивства або якісь зовсім дитячі фентезі.
А тут зайшли прям парочка. Андор — вийшов новий сезон. Другий і останній. І Укриття (Silo), ще залишилось пару серій, про нього напишу, як закінчу.
Сироватка правди
18 Травня, 2025
Ловлять якось лікарі проджекта Васю з помаранчевої корпорації.
Вколюють сироватку правди в ліву півсідницю.
Вася одразу видає:
У нас було:
— Матриця Ейзенхауера
— Методичка з тайм-блокінгу
— Моє татуювання з правилом Парето 80/20
— Два помодоро-таймери
— Список задач у форматі S.M.A.R.T.
— І книга з Get Things Done
Але єдине, що мене турбувало — це те, що за останні 4 місяці ми з командою запустили рівно ні-ху-я.
Лікарі: Вася, Вася, зачекай, вона почне діяти лише за 5 хвилин.
Ресурсне прокляття. Парадокс Тріфіна. Чому ламаються системи та вмирають імперії.
14 Травня, 2025
Розквіт та закат іспанської імперії
За Габсбургів Іспанія досягає вершини своєї могутності. А після майже безкровного захоплення Португалії іспанці до своїх величезних колоній додають ще й португальські. В країну нескінченним потоком надходить золото з Мексики та Перу – по 300 тонн дорогоцінних металів щороку. Протягом XVI століття Іспанія отримує еквівалент 1,5 трильйона доларів США (у цінах 1990 року). Країна підсаджується на золоту голку. Це час Siglo de Oro – Золотого віку Іспанії. Фраза про імперію, над якою ніколи не заходить сонце – це про Іспанію.

Грошей у країні стає все більше, а виробляти товари в ній стає невигідно – простіше все купити за кордоном. Якщо наприкінці XV століття в Кастилії було найуспішніше в Європі вівчарство, в Андалусії процвітало виноградарство, а в Толедо – зброярство, то до XVI століття іспанські селяни та ремісники вже не тільки не можуть продавати свою продукцію за межами Іспанії, але й не витримують конкуренції всередині країни. Промислове виробництво перестає розвиватися, а ремісники масово закривають свої майстерні. Заможні громадяни віддають перевагу вкладенню капіталу в державні облігації, що погашаються за рахунок імпорту срібла, замість інвестування в розвиток виробництва та сільського господарства.
Різке збільшення імпорту призводить до відтоку золота з країни. Габсбурги намагаються заборонити вивезення золота та срібла з Іспанії. Але цим лише розпалюють інфляцію. Виникає приказка: «В Іспанії все дороге, крім срібла».
Читати далі…