#523
Про переговори
Не так давно я зрозумів одну важливу річ. Є люди, які від природи вміють добре щось робити, наприклад, вести переговори. А є ті, хто, на жаль, ніколи не опанує цей навик. Якщо у людини немає почуття такту, шансів майже немає. Без варіантів. Такій людині краще в продажі не лізти. Така людина в продажах — це як ведмідь на велосипеді: цікаво, але небезпечно.
Основна проблема людей, які не вміють вести переговори, — це відсутність вміння мовчати й слухати. А звідси випливає й невміння задавати питання. А це ключова річ. Той, хто задає питання, керує переговорами. Питання типу “Ну, купиш чи ні?” не рахується.
Продажі й переговори — це ключова частина нашого життя. Адже щодня ми ведемо переговори й продаємо: товари, ідеї, себе як працівника або підрядника. Ну або переконуємо дітей з’їсти суп. Це переговори найвищого рівня. Тому це одна з тем, які я активно вивчаю та досліджую. І, звісно, практикую, наприклад, коли продаю нерухомість або вмовляю доньку поїсти нормальну їжу, а не тільки смаколики.
Тепер про Людовіка
Людовік XIV, відомий як “Король-Сонце”, правив Францією з 1643 по 1715 рік, що зробило його найдовше правлячим монархом в історії. Він уособлював абсолютну монархію, проголосивши: “Держава — це я”.
Людовік централізував владу, посилив авторитет короля та перетворив Версальський палац на символ королівської могутності.
Хай говорять радники
При дворі Луї XIV вельможне панство й міністри цілодобово обговорювали проблеми держави. Вони радилися, сперечалися, створювали й розривали альянси, знову сперечалися, доки не наставав вирішальний момент: обирали двох із них, щоб представити різні позиції самому Луї, який ухвалював остаточне рішення.
Нарешті, коли всьому дали раду, наставала доленосна мить. Обоє якомога делікатніше наближалися до Луї і, коли з’являлася нагода звернутися до нього, ґрунтовно розповідали про проблему, розтлумачуючи деталі. Луї мовчки вислуховував із загадковим виразом на обличчі. Коли обоє закінчували виклад своїх позицій і запитували думку короля, він звертав на них свій погляд і казав: «Я подумаю».
І йшов собі геть. Нічого більше про це ні міністри, ні царедворці не чули від короля. Результат вони бачили через кілька тижнів, коли він ухвалював рішення і починав діяти. З ними він більше не радився.
Луї XIV був дуже небагатослівний. Найвідоміше його зауваження — «Держава — це я» — дуже стисла і промовиста думка. У відповідь на всі звернення він вимовляв сумнозвісну лаконічну фразу: «Я подумаю». Луї не завжди був таким. Замолоду він любив поговорити, милуючись власним красномовством.
Мовчазності він навчився пізніше, і цю позицію або маску використовував, щоб виводити з рівноваги підлеглих. Ніхто не знав, що він насправді думає або яка буде його реакція. Ніхто не намагався обдурити його, кажучи те, що, на їхню думку, він хотів почути, бо ніхто не знав, що він насправді хотів почути. Вони продовжували говорити, а він мовчав, довідуючись дедалі більше про них, аби згодом із превеликим успіхом використати цю інформацію проти них.
Не базікай зайвого
За допомогою малослів’я ви створюєте ілюзію значення і сили. Що менше говорите, то менший ризик сказати дурницю або щось небезпечне.
1825 року новий цар Микола І посів російський трон. Відразу почався заколот на чолі з лібералами, які вимагали модернізувати країну, щоб виробництво і структура суспільства узгоджувалися з європейськими стандартами.
Брутально придушивши заколот (повстання декабристів), Микола І засудив одного з провідців, Кіндрата Рилєєва, до страти. У день страти Рилєєв стояв під шибеницею із зашморгом на шиї. Люк відкрився, але через те, що Рилєєв смикався, мотузка порвалася, і він упав на землю. За тих часів такі події вважали знаком провидіння чи волі неба, і людину, яка таким чином уникла страти, зазвичай прощали.
Коли Рилєєв підвівся на ноги, побитий і обдертий, але з вірою в те, що уник смерті, він вигукнув до юрби: «Бачите, у Росії нічого не можуть зробити до пуття, навіть мотузку!». Гонець негайно подався до Зимового палацу з новиною про невдале повішання.
Роздратований таким прикрим розвитком подій, Микола І взявся підписувати прощення. Аж раптом цар спитав гінця:
«А Рилєєв щось сказав після цього дива?»
«Ваша величносте, — відповів той, — він сказав, що в Росії не вміють зробити навіть мотузку».
«У такому разі, — сказав цар, — доведімо протилежне». І порвав папір із прощенням.
Наступного дня Рилєєва повісили вдруге. Цього разу мотузка не розірвалася.
Висновок: сказаного й сокирою не вирубаєш. Стежте за своїми словами. Будьте особливо обережні із сарказмом: хвилинне задоволення від уїдливих слів може переважити ціну, яку ви за це заплатите.
Чудові приклади про перемовини з книжки Роберт Грін “48 законів влади”.
Такий шлях! Всім мир!
+ Матеріали. Сервіси. Підписка. Для квантового стрибка та виходу в космос.
Книга – Максимальна ефективність. Ключ до здорового, щасливого та продуктивного життя. А не так як зараз.
Телеграм канал – Антивірус для мозку. Ментальне здоровʼя на максималках
Телеграм канал — Ахуенні Переконання
САМИЙ ефективніший в світі тренажер для вивчення іноземних мов Words. [ 100% результат. 100% – гарантія. Перший місяць – Безкоштовно! ]
Матеріали для продажників [ в розробці ]
Матеріали з маркетингу [ в розробці ]
>> Отримати відповідь на питання, яке вас цікавить
Підписатися в Телеграмі [ там ділюсь короткими думками, музикою та анонсами статей ] , Ютуб [ тут різними корисними відосами ] та x.com
Було корисно та цікаво – підпишись, поділись та перешли друзям!